МАРКЕТИНГОВІ СТРАТЕГІЇ В ЮРИДИЧНОМУ БІЗНЕСІ. 4 типи розвитку конкурентних переваг

Стаття підготовлена для випуску журнала «Бюлетень ААУ» №4 (47) 2020 р.

Анастасія Глущенко CEO та засновниця агентства стратегічного маркетингу Stasy Passion, CEO та засновниця Фабрики корпоративних подарунків bBox, Голова Комітету ААУ з маркетингу та розвитку бізнесу«Маркетинг – бізнес-функція, яка насправді визначає технології захоплення ринку. І якщо раніше люди воювали за території, то сьогодні бренди змагаються за увагу споживачів. Попри це, війни на кшталт Coca-Cola vs Pepsi здаються такими далекими від конкуренції на юридичному ринку та зовсім відірвані від реальності просування в українській спільноті. Чи так це й у чому суть конкуренції на юридичному ринку – пропоную розібрати на основі теорії «Маркетингових війн» Рейса та Траута. Стратегічний квадрат визначає 4 типи конкурентних стратегій – оборонна, наступальна, флангова, партизанська».


— ПАРТИЗАНСЬКІ ЗАДАЧІ – ДЛЯ БІЛЬШОСТІ


Партизанські стратегії передбачають принцип «відкуси стільки, скільки зможеш з’їсти», адже мова йде про маленькі компанії, які тільки стартують, або про приватні невеликі практики. Ключова задача таких компаній – отримати гарного платоспроможного клієнта та підтримувати його, розвиваючи його лояльність і довіру до вашої експертності.


Принципи для партизанів: чітка локалізація діяльності, клієнтоцентричність, проактивність у продажах, широка лінійка спеціалізації з чітким фокусом на загальнонеобхідні послуги, уніфікація та стандартизація послуг.


Маркетингові інструменти: пряма, таргетована та контекстна реклама, SMM-воронки, колонки та статті в місцевих ЗМІ, участь у заходах.


— ФЛАНГОВІ МЕТОДИ – ВИБІР БУТІКІВ


Флангова війна – найбільш виграшна стратегія для юридичних бутіків, які спроможні запропонувати найбільш ексклюзивну спеціалізацію в одній конкретній практиці або у вузькому складному питанні. При цьому важливо розуміти, що найкраща тактика в такому типі конкуренції – усебічний розвиток експертного бренду, що включає й упізнаваність бренду компанії як лідера окремої практики, й упізнаваність партнерів як ключових експертів, і постійну реалізацію стратегії масштабування успіху на прикладі успішних судових перемог і довготривалих угод.


Принципи флангових бійців: чіткий фокус на спеціалізації, продуктоцентричність, високий рівень експертизи та індивідуальний підхід до кожного кейсу.


Маркетингові інструменти: контекстна реклама, SMM-воронки, організація клієнтських заходів, громадська активність – участь у профільних асоціаціях та організаціях, колонки та рекламні профілі у спеціалізованих ЗМІ, рейтингові програми за профілем.


— НАСТУПАЛЬНІ АМБІЦІЇ – ДЛЯ ТОПОВИХ ГРАВЦІВ


Наступальні стратегії – вибір сильних і системних компаній. Розвиток таких брендів має бути послідовним і швидким та включає завдання з розвитку експертності й упізнаваності провідних керівників практик та їхніх команд, просування зіркових кейсів, розвитку HR-бренду компанії, соціального капіталу та зв’язків з громадськістю. Важливо також сфокусуватися на вдосконаленні внутрішніх складових фірми – автоматизація документообігу й комерційних питань, ефективне управління процесами, персоналом і ресурсами.


Принципи наступальних стратегій: проактивна позиція на юридичному ринку, активний розвиток бренду, сервіс-дизайн, автоматизація процесів, залучення нових практик і зіркових партнерів.


Маркетингові інструменти: брендові партнерські програми, спеціалізовані PR-проєкти, проактивна робота з асоціаціями й організаціями, організація власних масштабних івент-проєктів, національні й міжнародні рейтингові програми.


— ОБОРОННІ ПІДХОДИ – ДЛЯ КОРОЛІВ РИНКУ

Оборонна війна – перевага лідерів – великих, системних гравців, які здатні не тільки втримувати свої конкурентні позиції, а і ставити амбітні цілі для саморозвитку. Зазвичай тактика розвитку таких компаній охоплює стандартні завдання з просування бренду, експертності та посилення зв’язків у спільноті. Проте найважливіше для лідерів – відкривати нові можливості. Відтак, саме такі хедлайнери створюють на юридичному ринку нові практики, спеціалізації, технологічні рішення та виступають не лише амбасадорами професії, а й брендами, які здатні сприяти вдосконаленню законодавства та залученню інвестицій.

Оборонні принципи: співтворчість з клієнтами, проактивна соціальна та громадська діяльність, технологічний розвиток, масштабування на міжнародних ринках


Маркетингові інструменти: громадські ініціативи та GR-технології, масштабні соціальні проєкти, власні асоціації й організації, партнерство в найбільш брендових проєктах, міжгалузеві рейтингові програми.


Аудит бренду та ринковий аналіз дає можливість визначити своє місце та побудувати найбільш вигідну стратегію для сталого зростання компанії. Тож обирайте, до якої категорії належить ваша юридична фірма, використовуйте відповідні інструменти та формуйте план з розвитку для фокусування на найсильніших сторонах.


Stasy Passion — Sharing Passion To Marketing!

ВАШ РОЗВИТОК — НАША ПРИСТРАСТЬ!


#makingmarketing #stasypassion #sharingpassion #smm #продвижение #бренд

Просмотров: 94