Маркетингова кухня

Роль департаменту з маркетингу в сучасній юридичній фірмі


Офіс сучасної юридичної фірми вже давно не формується лише з юристів, його невід’ємною частиною є спеціалісти з розвитку та просування юридичних послуг. І якщо комерційні департаменти, головною функцією яких є забезпечення збуту, на сьогодні є лише в кількох компаніях, то маркетингові департаменти, які відповідають за стимулювання попиту, стають невід’ємною частиною в питанні досягнення цілей і максимізації прибутку. Проте що ж таке маркетинговий департамент та які його ключові функції?


По-перше, маркетинговий департамент в компанії є носієм бренду. Керуючий партнер і ключові керівники, як правило, є обличчям бренду компанії, проте всі атрибути бренду завжди формуються на рівні маркетингу. Сучасний ринок пропонує великий вибір інструментів брендингу – від логотипів і корпоративних брошур, до рекламних макетів і сайту. Проте варто звертати увагу, що в питанні роботи з брендом важливим є формування marketing kit – презентації компанії, що є основою роботи з брендом та об’єднує всі інструменти в рамках однієї задачі – створення історії та позиціонування всіх переваг співпраці з вами.


По-друге, це управління репутацією та стратегічний розвиток. Керівники маркетингових департаментів дуже чітко розуміють цінності й цілі компанії та формують для їх реалізації довгострокові плани. При цьому важливим моментом є робота з клієнтськими та проектними портфелями, їх правильне просування, позиціонування та доформатування, адже найкращим показником якості на юридичному ринку є успішний проектний досвід та рекомендації клієнтів. Ключовим проявом такої функції є публічне визнання компанії в міжнародних та національних рейтингах.


По-третє, формування проактивної позиції. На ринку існує дуже багато майданчиків для нетворкінгу та пошуку клієнтів, як-то форуми, круглі столи, асоціації, організації та клуби, проте далеко не всі дають гарну базу для пошуку клієнтів. У роботі в напрямку BD-активності важливим питанням стає вибір майданчиків з високою концентрацією потенційних клієнтів.


По-четверте, комунікаційна стратегія, або всім добре знайомий піар. Така функція департаменту включає не лише традиційне спілкування зі ЗМІ та підготовку статей і коментарів, необхідною частиною є якісний прояв у соціальних мережах, email-маркетинг та побудова PR-стратегій просування окремих продуктів, їх правильного позиціонування та формування експертного визнання спільноти.


По-п’яте, клієнтоорієнтованість. Становлення політики client care в компанії орієнтоване на формування середовища клієнтської лояльності та передбачає застосування таких інструментів, як аналіз рівня задоволення. Ключовим показником ефективності цієї функції є повторне звернення клієнтів за послугою та те, як довго клієнт загалом готовий залишатися вашим партнером.


По-шосте, дослідження клієнтських ринків. В традиційній моделі ринкового маркетингу передбачено, що маркетингові департаменти дають відповіді на такі питання «Куди бігти?», «З чим бігти?», «Що пропонувати?» тощо. Так і спеціалісти з маркетингу в юридичних фірмах в рамках комплексних досліджень економічних секторів мають формувати розуміння в компанії, які бізнес-індустрії для роботи є найбільш вигідними та прибутковими, в яких продуктах є необхідність та які переваги роботи пропонують ваші конкуренти. Основою таких планів є комплексна аналітика, що надалі стає основою для формування як фінансових планів, так і стратегій збуту послуг.


На сьогодні в умовах розвитку маркетингових технологій юридичний ринок є достатньо конкурентним. Саме тому, визначальними факторами успіху стають проактивність, максимальна лояльність і клієнтоорієнтованість, готовність прогнозувати та передбачати зміни, завжди залишаючись у тренді.

Просмотров: 15

© 2020 by Stasy Passion                                                                                                                                                  ФОП Глущенко Анастасія Олександрівна